Kurban Bağışı

Hanan Vakfı

Çevrimiçi
Hanan Vakfı

Selamün Aleyküm 👋

Bağış mı yapmak istiyorsunuz?

Menü Görüntüle
kurban bagisi 2023 1

Kurban bağışı, Rabbimizin emri, kulluk ve bağlılığımızın ifadesi olan kurban, içinde sayısız hayırlar ve bereketler bulunduran bir ibadettir. Hanan vakfı adak, akika şükür kurban bağışlarınızı 3 kıta 15 ülkede gerçek ihtiyaç sahibi aile, yoksul ve kimsesizler ile medrese talebelerine ulaştırıyor.

hanan banner

Afrika Kurban Bağışı

Yaşamlarını yoksulluk kuraklık ve açlık içinde sürdürmek zorunda kalan Afrika’lı insanlar yetersiz ve sağlıksız beslenmeye bağlı olarak çeşitli hastalıklar mücadele etmek zorunda kalıyor. Afrika kurban bağışı organizasyonu bölgede yaşayan kardeşlerimizin temiz ve sağlıklı gıdaya erişmelerine vesile olarak bölgede yaşanan sıkıntıların azalmasına önemli ölçüde katkı sağlıyor. Hanan Vakfı 17 yıldır kurban bağışı emanetlerinizi büyük bir titizlik ve gayretle 3 Kıta 15 ülkede gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Kesilen kurbanların kesim videoları tarafınıza iletilmektedir. Yurtdışı kurban bağışı bedeli 1.350 Tl’dir.

Kurban Bağışı

Kurban bağışı çalışmalarıyla 17 yıldır güvenle faaliyet gösteren Hanan vakfı, sizlerin destekleriyle 3 kıta 15 ülkede gerçekleştirmiş olduğu kurban bağışı çalışmaları kapsamında bölgede bulunan personel ve partner kuruluşları vasıtası ile ibadet şuuru ve bilinciyle kurbanlarınızı İslâmi usullere titizlikle riayet ederek açlık ve yoksullukla mücadele etmek zorunda kalan mazlumların sofrasına et ulaştırıyor. Afrika kurban bağışı bedeli 1.35 tl’dir.

Adak Kurban Bağışı

Adak kurbanı, kişinin dinen kesmekle yükümlü olmadığı halde bir istek veya arzusuna kavuşma umudu ile niyet edilerek niyetin gerçekleşmesi sonrası kesileceğine dair yüce Rabbimize söz verilen bir kurban türüdür. Adak adayan kimsenin muradı gerçekleştikten sonra adağı kesmesi vaciptir. bir sebebe bağlı olarak adağın o şart gerçekleştiği anda kesilmesi gerekir. Adak kurbanı adağın sahibi, eşi, çocukları tarafından yenilemez. ihtiyaç sahiplerine dağıtılması faziletli olandır. Hanan vakfı olarak adak kurbanı bağışlarınızı 3 kıta 15 ülkede keserek gerçek ihtiyaç sahibi aile , kimsesizler ve yetimhaneler ile medrese talebelerine ulaştırıyoruz. Adak kurban bağışı bedeli 1.350 Tl’dir. Tarafınıza kesim videolaraı yollanmaktadır.

adak bagisi
akika bagisi

Akika Kurban Bağışı

Akika kurbanı, dünyaya gelen evladımızın şükrünü eda edebilmek amacıyla Peygamber efendimiz (s.a.v)’in sünneti olarak kesilen kurban türüdür. Nitekim peygamber efendimiz (s.a.v) “Çocukla beraber akika vardır. Artık ondan yana, onun için akika kesiniz. Eza ve cefayı ondan kaldırınız” buyurduğu ve Yine Hz. Âişe validemizin rivâyetine göre, Peygamber Efendimiz (s.a.s.), torunları Hasan ile Hüseyin’in doğumlarının yedinci günü akika kurbanlarını kesmiş ve adlarını koymuştur. (Tecrid-i Sarih Tercümesi, XI, 401) Erkek için iki koyun, kız çocuk için bir koyun kesilmesi sünnettir. Akika kurbanı çocuğun doğduğu günden bâlîğ olacağı güne kadar kesilebilir. ilk yedi günde kesilmesi daha eftaldir. Siz de Akika kurbanı bağışlarınızı Hanan vakfı aracılığı ile gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz Akika kurban bağışı bedeli 1.350 Tl’dir. Kesim videoları tarafınıza iletilmektedir.

Şükür Kurbanı Bağışı

Yüce rabbimizin üzerimizde sayamayacağımız kadar nimetleri bulunmaktadır. Bir nimetin en güzel muhafazası şükür ile olmaktadır. En güzel şükür şekillerinden biri de şükür kurbanı kesmektir. Sizler de şükür kurbanlarınızı Hanan vakfı aracılığıyla Kilometrelerce uzakta sofralarında yılda sadece bir iki kez et gören Afrika’lı kardeşlerimize ulaştırabilir, şükrünüz eda ederken bu mutluluğa vesile olabilirsiniz. Şükür kurbanı bağışı bedeli 1.350 tl’dir. Kurbanlarınızın ismize özel kesim videoları tarafınıza iletilmektedir.

BAĞIŞÇILARIMIZA GÖNDERDİĞİMİZ VİDEO
AFRİKA’DA KURBAN SEVİNCİ
Sık Sorulan Sorular
 • İhtiyaç sahibi insanlar nasıl tespit ediliyor?

  Hanan Vakfı’nın çalışma yürüttüğü bölgelerde, yıl içerisinde farklı alanlardaki projeleri devam etmektedir. Çalışmalar sırasında partner kuruluşlarımızın da katkılarıyla bölgelerdeki en ihtiyaçlı kesimler belirlenmekte ve faaliyetler daha çok buralardaki sıkıntıların giderilmesi üzerine yoğunlaştırılmaktadır. Hanan Vakfı’nın dağıtım programında ilk sırada medreseler, mülteci kampları, savaş ve doğal afet mağdurları, yetim yurtları, yetim aileleri, yaşlılar, kimsesizler, dullar, toplumun yoksulluk çeken kesimleri, okullar ve hastaneler gelmektedir. Kurban öncesinde her kurban kesim bölgesi için detaylı olarak raporlar hazırlanmaktadır.

 • Kesilen kurbanımın videosunu ulaştırıyor musunuz?

  Evet kesilen kurbanların vekaletinin verilmesi, kesimi ve dağıtımı gerçekleştirilirken tüm zorlu coğrafi koşullara rağmen video kayıtları alınıp en kısa sürede bağışçılarımıza ulaştırılmaktadır.

 • Yurt dışından kurban bağışı yapabilir miyim?

  Evet. www.hananvakfi.org.tr/kurban-bagisi adresinden bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 • Adak Akika Şükür Kurban bağış bedeli ne kadardır?

  2023 yılı Hanan Vakfı adak akika şükür kurbanı bağış bedeli yurtdışı 1.350 TL

 • Kurban kesimi için gerekli olan vekalet konusu nasıl gerçekleşiyor?

  Kurban kestirmek isteyen mükellefler kurbanlarının kesilmesi ve etinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için belirlenmiş olan kurban bedelini Hanan Vakfı’na ulaştırırlar. Her şeyde olduğu gibi vekalette de aslolan kişinin niyet ve iradesidir. Kurbanını kestirmek üzere Hanan Vakfı’na başvuran bağışçı, bu niyet ve iradeyi ortaya koymuş oluyor. Ayrıca sözlü olarak ifade edilmesi şart değildir. Çünkü fiil ve uygulama da bir irade beyanıdır. Ancak iletişim bilgisini iletmiş olan bağışçılarımız aranıp sözlü olarak da vekaletleri alınmaktadır.

 • Vacip kurbanlar nerelerde kesiliyor, kimlere dağıtılıyor?

  Kurban bölgelerinin tespit edilmesinde bölgelerin mağduriyet dereceleri önem arz ediyor. Buna göre; savaş ve kriz bölgeleri, doğal afetlerin yaşandığı ülke ve bölgeler, açlık ve kuraklığın hüküm sürdüğü fakir ülke ve bölgeler, Müslümanların azınlık durumda bulundukları ülke ve bölgeler, ayrıca eğitim çalışmalarının yürütüldüğü okul ve medreseler öncelikli olarak dikkate alınmaktadır.

 • Kişi kurbanını dilediği yerde kestirebiliyor mu?

  Hayırseverler kurbanlarını Hanan Vakhı’nın belirlemiş olduğu ülkeler içerisinden dilediklerinde kestirebilirler. Fakat kesim bölgelerini belirlemeyi Hanan Vakfı yetkililerine bırakmaları, belli bölgelerdeki yoğunlaşmayı önleme adına daha uygun olmaktadır.